Čokoláda 70% Zaini 75g

  • Kód produktu: Čokoláda 70% Zaini 75g
  • Dostupnosť: Skladom
  • 2,69 €

  • Bez DPH: 2,24 €

Rad vysokopercentných kakaových tabliet, nový zážitok z čistej tmavej čokolády od Zaini. Skutočná zmyslová cesta vo svete čokolády cez chuť štyroch rôznych intenzít kakaa – od 70 % do 100 %.

Nové ženy vyobrazené na obale z kakaa. Tváre farmárov z Pobrežia Slonoviny, vyobrazené na obale ako hrdé svedkyne projektu „Le Nuove Donne del Cacao“, ktorý podporuje Zaini. Z udržateľného poľnohospodárstva, bezkonkurenčná chuť kúpiš v ŠPAJZA-INAK STROPKOV

PROJEKT ŽENSKÉHO PODNIKANIA NA POBREŽÍ SLONOVINY.
Pozornosť k problematike práce žien, najmä z hľadiska rovnosti, je v DNA našej spoločnosti. Spoločnosť, ktorú od roku 1938 do polovice päťdesiatych rokov riadila takmer výlučne ženská pracovná sila a viedla ju jedna vzácna talianska podnikateľka tej doby: Olga Zaini.

Preto bolo prirodzené, že Luigi a Antonella Zaini, tretia generácia, ktorá teraz vedie spoločnosť, s nadšením podporili projekt.

Dámska Valorizácia: 
Nepomer medzi mužmi a ženami na Pobreží Slonoviny je veľmi výrazný, najmä vo vidieckych oblastiach, kde sa nachádzajú kakaové plantáže. Ženy sa okrem práce na plantážach starajú o všetky aspekty domáceho života: zásobovanie potravinami a vodou zo studní, starostlivosť o deti a ostatných členov rodiny, upratovanie domu (stavby zo surovej zeminy) a vybavovanie sociálnych vzťahov. . To všetko bez toho, aby na oplátku nemali žiadnu ekonomickú kompenzáciu alebo spoločenské uznanie.

Záväzok Cocoa Horizons je podporovať posilnenie postavenia žien a rodovú rovnosť na Pobreží Slonoviny to viedlo k začleneniu 340 žien do riadiacich pozícií.

V spolupráci s Cocoa Horizons podporujeme udržateľné pestovanie vysoko kvalitného kakaa, čím zabezpečujeme farmárom a ich rodinám lepšie životné podmienky a rozvoj, a to ako ekonomický, tak sociálny.

Cocoa Horizons je nezisková organizácia pôsobiaca na Pobreží Slonoviny, Ghane a Kamerune, v krajinách zastupujúcich približne 65 % svetových producentov kakaa.

"Zlepšiť živobytie pestovateľov kakaa a ich komunít prostredníctvom podpory udržateľného a podnikateľského poľnohospodárstva, zvýšiť produktivitu a rozvoj komunity."

CIEĽ:
Hlavným zámerom projektu je vytvoriť nevyhnutné podmienky pre ženy z Pobrežia Slonoviny, ktoré sú súčasťou rodín kakaových farmárov, aby mali taký príjem, ktorý im umožní ekonomickú sebestačnosť, väčšie uznanie v rodinnej a sociálnej sfére, ako aj lepšie výsledky pre ich deti.

NAŠA PODPORA:
Naša spoločnosť podporuje projekt nákupom strojov a vytvorením vhodných a bezpečných pracovísk. Vďaka modernizácii výrobných procesov a predaju mydla na trhu sa výroba stane výnosnou činnosťou a ženy si budú môcť zlepšiť svoju sociálnu situáciu aj v prospech celej komunity.
Modernizáciou procesov a predajom mydla na lokálnom trhu sa výroba posunie od rodinnej spotreby k ziskovému projektu pre ženy v prospech celej komunity.

Vízia
Slovami Solange N’Guessan, tvorkyne projektu:

"Chcel by som, aby bol tento projekt vzorom pre celú moju krajinu, nie je to charita: je to aliancia medzi rodinami kakaových robotníkov a výrobcom čokolády, ktorý je pozorný voči svojim životným podmienkam."

Rozprávanie projektu THE NEW WOMEN OF COCOA bolo zverené talianskemu fotoreportérovi Francescovi Zizolovi.

Len si to predstavte. Po náročnom dni plnom naháňačiek a stresu prídete konečne domov. Nič nepadne lepšie, ako zaslúžený relax. A prečo si ho neokoreniť trochou sladkého pokušenia? Vyberajte však s rozumom.

Dobrou voľbou môže byť napríklad 70 % čokoláda Zaini s vysokým obsahom kakaa a nízkym obsahom cukru, vďaka čomu je vhodná aj pre diabetikov. Navyše tu nenájdete sladidlá ani palmový olej. Lepšiu kombináciu na voľné chvíle ste si ani priať nemohli.

Zloženie: Kakaová hmota, cukor, kakaový prášokso zníženým obsahom tuku, emulgátor: sójový lecitín, prírodná vanilková aróma

Krajina pôvodu: Taliansko

 

Overall Rating 0
Napísať recenziu
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie