You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
+421 907 491 881
         po-pi 8:00 - 17:00, so 8:00-12:00
Sme na trhu už 20 rokov

Špajza inak - Bio potraviny online

Kapucínka - prírodné kapsuly - 90 ks kapsúl - imunita, močové cesty, priedušky - Serafin

  • Kód produktu: Kapucínka - prírodné kapsuly - 90 ks kapsúl
  • Dostupnosť: 1
19,34 € bez DPH: 16,12 €
- +

Ako prípravok pôsobí:

  1. Obsiahnuté byliny podporujú normálnu činnosť močových ciest a obličiek.

Kapsuly z Kapucínky podporujú močové cesty a obličky.

  1. Obsiahnuté byliny podporujú priedušky a pľúca.

Výborne pôsobia na priedušky a pľúca, dýchací systém.

  1. Obsiahnuté byliny podporujú normálnu činnosť ženských pohlavných orgánov.

Pôsobia na ženskú pohlavnú sústavu.

  1. Obsiahnuté byliny podporujú normálny črevný mikróbiom.

Kapucínka je účinná pri podpore črevného mikrobiómu.

 

Deti a bylinky

Môžu deti bylinky a bylinkové čaje? Neublížia im? Od akého veku ich môžu a v akom množstve?

Poďme sa na tieto otázky pozrieť bližšie.

Bylinky a tradičná bylinná liečba je stará ako ľudstvo samo. Byliny a liečivé huby s nami boli vždy a vždy nám pomáhali. V skorších dobách neexistovali rôzne malinovky, džúsy či rôzne ochutené nápoje pre deti. Deti od útleho veku pili len materské mlieko, vodu alebo bylinkové čaje.

Bylinkové čaje pomáhali pri rôznych chorobách, ale pili sa aj ako bežné pitie, ktoré deťom chutilo. Veď dobre urobený čaj z kvetov lipy je sladký ako med. A pokiaľ do neho vložíme kúsok čerstvej maliny alebo jahody, tak potom je to dobrota!

Môžu deti bylinkové čaje?

Odpoveď je áno. Deti môžu piť bylinky, dôležité je však rozlišovať aké druhy liečiviek v čajoch sú.

 

Pre deti rozhodne nie sú vhodné byliny, ktoré sú silne aromatické ako je napríklad rozmarín, ďalej byliny so stimulačným účinkom, rôzne adaptogény či byliny ovplyvňujúce hormonálnu sústavu.

 Sú to napríklad eleuterokok, žen-šeň, klanopraška, maca, jarabina vtáčia, pagaštan, komonica, ihlica a pod.

Pre deti sú vhodné jemné bylinky ako sú materina dúška, lipa, šípka, divozel, medovka, nechtík, fenikel, aníz, jahoda, kvet bazy čiernej, sladké drievko, repík, rakytník, ibiš, púpava, sedmokráska ...

Bylinkové čaje pre deti sa robia slabšie ako pre dospelých, obvykle zarovnaná kávová lyžička sa zaleje 150 ml horúcej vody a nechá sa 5-10 minút odstáť. Následne sa scedí. U veľmi malých detí, teda detí mladších ako 6 mesiacov stačí byliny lúhovať len 2-3 minúty.

Neublížia deťom bylinkové čaje?

Odpoveď na druhú otázku je nie, za predpokladu, že bylinky budú správne vybrané a podávané. Pokiaľ si nie ste istí typom bylinky, ktorú chcete použiť, tak sa spýtajte skôr bylinkára ako lekára. Lekár nemal v škole odbor fytoterapia a len výnimoční lekári sa o tento odbor intenzívne zaujímajú.

Najlepšie riešenie je použiť priamo hotový detský bylinkový čaj, ktorý sa dá zakúpiť v predajniach špecializovaných na bylinky.

V súvislosti so strachom z bylín si treba pripomenúť koľko chémie, či už vedome, či nevedome svojmu dieťaťu od jeho prvých dní do tela vpravujeme. Môžu to byť rôzne vakcíny, lieky, najmä antibiotiká, ktoré sa deťom často podávajú bez závažného dôvodu, lieky na bolesť, horúčku ... všetko samozrejme veľmi dobre marketingovo odôvodnené farmaceutickými firmami.

Často by pri nádche a kašli stačilo dať len bylinkový sirup alebo čaj, dieťa pohladiť a nechať ho s láskou odpočinúť v jeho postieľke. Poskytnúť mu pocit pokoja a bezpečia. Detské choroby totiž väčšinou majú silný psychický dôvod.

A skúsme sa pozrieť na stravu, ktorú deťom od útleho veku dávame. Aj tu môžeme polemizovať, či sú viac nebezpečné bylinky alebo cukry, farbivá a dochucovadlá v jedle. Nebojte sa bylín, ony vám neublížia, sú tu pre vás!

Od akého veku deti môžu užívať bylinky?

Od narodenia. Avšak pár týždňov po narodení väčšinou nie je dôvod im bylinkové čaje podávať. Dôvodom môžu byť napríklad veľké horúčavy, kedy dieťa, ktoré nie je prirodzene dojčené a je len na umelej strave potrebuje dodať trošku tekutiny, aby nebolo dehydrované. Tam potom má svoje opodstatnenie podať po mocca lyžičkách slabý vlažný feniklový alebo anízový čaj. Ten pomáha aj na tzv. „detské prdíky“.

Bežne sa deťom bylinkové čaje začínajú podávať zhruba od 3 mesiacov ich veku. Môžu dopĺňať tekutiny alebo aj riešiť nejaké malé detské trápenia. Vždy však platí to, čo uvádzame vyššie o druhu a množstve bylín.

Zaujímavým tipom pre všetky mamičky môže byť odporúčanie, aby dojčiaca matka pila detské bylinné čaje. Platí to najmä pre matky, ktoré dojčia maličké deti do jedného roka. Bylinky a účinné látky z nich prirodzene prechádzajú do materského mlieka a následne aj do organizmu dieťaťa, a tým mu môžu pomôcť.

Nebojte sa bylín a prírodných produktov. Rozhodne vám ani vašim deťom neublížia. Učte sa spoločne s deťmi spoznávať krásy prírody, ochutnávať bylinky. Je to učenie hrou a zároveň skvelá zábava. Tak smelo do toho!

Podrobné informácie

EAN: 8595634815769

Objem: 300 mg v 1 kapsule

Zloženie: Extrakt zo kapucínky väčšej (Tropaeolum majus), extrakt zo žihľavy dvojdomej (Urtica dioica), stearan horečnatý.

Dávkovanie: Prevencia: 1–2 kapsuly na lačno

 

Pri ťažkostiach:

Dospelí: 3–6 kapsúl na lačno rozdeliť do 2–3 dávok v priebehu dňa.

Deti 1–3 roky: 1 kapsulu za deň vysypať do malého množstva nápoja.

Deti 3–6 rokov: 1–2 kapsuly  za deň vysypať do malého množstva nápoja.

Deti 6–12 rokov: 2–3 kapsuly za deň vysypať do malého množstva nápoja.

Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote 5–23 °C.

Vhodné na choroby
Nachladenie:Liečba silných zápalov pľúc a priedušiek Vírusové choroby:Prekonanie bakteriálnych alebo vírusových ochorení
Žiadne súbory na stiahnutie
Celkové hodnotenie 0
Napísať recenziu
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie